خرید صنایع دستی

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران چیست ؟

 

صنایع دستی ایرانی از گنجینه های پنهان کشورمان است که می تواند در رونق اقتصادی کشورمان تاثیر گذار باشد. خرید صنایع دستی ایرانی علاوه بر کمک به توسعه اقتصادی در ترویج فرهنگ غنی ایران زمین هم موثر می باشد. صنایع دستی اصیل ایرانی در برخی شهرها بیشتر طراحی و تولید می گردد. از جمله مهمترین شهرها در این زمینه می توان به اصفهان , شیراز , همدان , یزد و تبریز اشاره نمود. از دیدگاه علاقه مندان به هنرهای دستی , صنایع دستی برتر ایران در شهر اصفهان تولید می گردد. از جمله این هنرها می توان به میناکاری اصفهان , فیروزه کوبی , خاتم کاری , ملیله کاری , قلمزنی و … اشاره نمود.  اگر علاقه دارید که بدانید صنایع دستی ایران چیست و با با هنرهای دستی کشورمان آشنا گردید , تا پایان این مقاله با ما باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

صنایع دستی ایران بهترین سفیر فرهنگی، هنری و تمدن ایران بزرگ است که با سرمایه گذاری های انجام شده و تلاش همیشگی هنرمندان و اساتید این شاخه، بخش صادرات آن نیز رونق خوبی گرفته است که سایت بازار تندیس در این زمینه با تولید انواع صنایع دستی اصیل ایرانی به شکل تندیس های مختلف در کارگاه های اختصاصی خود، نقش عمده ای ایفا کرده است. ساخت انواع تندیس میناکاری به منظور هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت با استفاده از محصولات صنایع دستی انجام می گردد.

 

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران

 

صنایع دستی اصیل ایرانی

صنایع دستی ایران به دلیل اینکه نشأت گرفته از فرهنگ، تاریخ و تمدن اصیل ایرانی که از هزاران سال قبل تا به امروز منتقل شده و هم اکنون بواسطه این قدمت و همچنین زیبایی و بی بدیل بودن آن، جایگاه صنایع دستی ایرانیان به سه رتبه اول دنیا تبدیل شده است.وقتی سؤال می شود که صنایع دستی ایران چیست؟ منظور بکارگیری هنر دست اساتید و علاقه مندان شاخه های مختلف آن به کمک ابزارها و مواد اولیه بومی و داخلی، با حداقل دخالت دستگاه ها و ماشین آلات امروزی است که در آن ذوق، شوق و هنر اساتید با درون مایه فرهنگی، قومی و ملی است که ترکیب اینها، هنری چشم نواز را پدید آورده است. میناکاری در تهران از هنرهای محبوب و شناخته شده بشمار می رود.

 

صنایع دستی برتر ایران

همچنین این سؤال نیز پیش می آید که هنرهای ماشینی امروزی نیز در ایران شهرت بسیار خوبی داشته و حتی در برخی موارد شاهد صادرات آنها هستیم پس وجه تمایز آن با صنایع دستی ایران چیست؟
وجه تمایز صنایع دستی ایران با صنایع ماشینی فقط به نحوه تولید و ابزارآلات نیست بلکه مهمترین عامل در متمایز ساختن این هنر از سایر هنرها، ذوق و هنر و دخالت مستقیم انسان و حتی طرز تفکر و عقاید بومی و محلی است که در این محصولات خود را نشان می دهد و شاید قدمت برخی از آنها به هزاران سال برسد.به همین دلیل شاهد پیدایش صنایع دستی ایران مختص هر استان و ناحیه در ایران هستیم، یعنی خاتم کاری که در اصفهان تولید می شود با خاتم کاری که به عنوان مثال در شیراز تولید می گردد متفاوت است چون منطقه، مواداولیه، فرهنگ و تاریخ آن متفاوت است لذا ضمن ایجاد تنوع بی پایان، از به فراموشی سپرده شدن آنها هم جلوگیری کرده است. در ساخت هدایای تبلیغاتی اصفهان از محصولات هنری ایرانی الهام گرفته می شود.

در نگاهی عمیق تر و دقیقتر به صنایع دستی ایران متوجه می شویم که هدف اصلی در ساخت این محصولات، کسب درآمد نیست بلکه تبادل ارزش ها، فرهنگ ها، عقاید و باورها و رسومی است که نسل ها سینه به سینه منتقل شده و ایرانیان تصمیم گرفتند که از همان دوران ابتدایی به شکل هنرهای مختلفی همچون میناکاری، فرش بافی، خاتم کاری، فیروزه کوبی و غیره آن را نه تنها به سراسر ایران بلکه به سراسر جهان منتقل کنند.

 

صنایع دستی ایران

صنایع دستی ایران

 

پرطرفدارترین صنایع دستی

صنایع دستی اصیل ایرانی نه تنها در داخل کشور بلکه در سراسر جهان نیز شهرت بسیار زیادی دارد که سرمایه گذاری بر روی صنایع دستی نه تنها باعث افزایش درآمد و ورود ارز به داخل کشور می شود بلکه سبب رونق اشتغال داخلی نیز خواهد شد.کشورهای مختلفی در دنیا خریداران اصلی صنایع دستی ایران هستند که از جمله آنها می توان به چین، کویت، قطر، آلمان، کانادا، ترکیه، سوئد، ایتالیا و غیره را نام برد. در این بخش نگاهی دقیقتر به آثار صنایع دستی پرطرفدار و پر فروش ایران می پردازیم:

 1. میناکاری: قطعا در لیست بهترین و برترین صنایع دستی ایرانیان، میناکاری جایگاه ویژه ای دارد که قدمت آن به بیش از 5000 سال برمی گردد. میناکاری اصفهان نه تنها اصالت آن را حفظ کرد بلکه امروزه شاهد پیدایش ابداعاتی در این زمینه هستیم که از جمله آنها می توان به هنر مس و پرداز و میناکاری روی سفال اشاره کرد. در سایت بازار تندیس می توانید این محصولات را در قالب تندیس های صنایع دستی فاخر و ارزشمند به صورت کلکسیونی کامل خریداری نمایید.
 2. خاتم کاری: خاتم کاری که نمونه عالی و بی نقص صنایع دستی است که در آن تقارن اجزای تشکیل دهنده در دنیا زبانزد است که بیشتر به شکل مثلث های رنگین بوده و در قالب ظروف مختلف به فروش می رسند. در وب سایت بازار تندیس شما می توانید به شکل تندیس های صنایع دستی مثل تندیس های مس و خاتم کاری خریداری نمایید.
 3. فیروزه کوبی: فیروزه کوبی که اصالت آن به نیشابور می رسد توسط هنرمندان و اساتید اصفهانی زنده نگه داشته شد که در آن سنگ فیروزه به شکلی کاملا هنرمندانه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. تندیس های مس و فیروزه کوبی در بازار تندیس با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی به فروش می رسند.
  صنایع دستی دیگری نیز هستند که به شکل تندیس تولید نمی شوند اما ظروف آن شهرت جهانی زیادی دارد که از جمله آنها می توان به ترمه، معرق کاری، منبت کاری، فرش و گلیم و غیره اشاره کرد. تمامی این صنایع دستی در طرح و نقش و رنگ متفاوت به فروش می رسند که ارزش مادی آنها در مقایسه با قیمت گذاری انجام شده بسیار بالاتر است.

 

خرید اینترنتی صنایع دستی

سایت بازار تندیس که زیر مجموعه ای از فروشگاه بازار میناست در طی سالیان طولانی فعالیت خود نه تنها در اشتغالزایی اصفهان و سایر شهرهای ایران نقش عمده ای داشته بلکه با اهداف بلند مدت نقش بسزایی در افزایش صادرات نیز ایفا کرده است فروش عمده صنایع دستی به منظور خرید هدایای تبلیغاتی از خروج ارز جلوگیری خواهد نمود.که در این بخش به آنها اشاره می کنیم که چگونه به بهترین برند داخلی در زمینه صنایع دستی تبدیل شدیم:

 1. برندینگ در بازار هدف گسترده: بازار هدف صنایع دستی ایران بسیار گسترده است و در همه استان های ایران علاوه بر فروش محصولات بومی به فروش محصولات صنایع دستی مشترک نیز پرداخته می شود که در این زمینه بازار مینا با افتتاح سایت بازار تندیس به خوبی خود را در سراسر کشور در زمینه ساخت تندیس ها معرفی کرد و برندینگ موفقی انجام داد.
 2. بسته بندی های شکیل و حرفه ای: سایت بازار تندیس تنها ارائه محصولات را در برنامه خود ندارد بلکه قصد دارید محصولات با کیفیت خود را در قالب بسته بندی های شکیل نیز ارائه کند. ضمنا برخی محصولات علاوه بر بسته بندی زیبا و درخور تندیس های صنایع دستی که برای بازار خارجی جذاب باشد، نیاز به بسته بندی ایمن هم دارند مثل تندیس های میناکاری روی سفال و یا تندیس های دارای محافظ حباب شیشه ای.
 3. تبلیغات گسترده: در داخل کشور همه به خوبی با نام بازار مینا و وب سایت های وابسته مثل بازار تندیس در صنایع دستی ایران آشنا هستند که بواسطه داشتن کارگاه های خصوصی و حذف افراد واسطه و تولید محصولات زیر نظر اساتید برجسته و شاگردان ممتاز آنها، اصل کیفیت بالا – قیمت پایین و رضایت بالای مشتریان را همیشه رعایت کرده است.
  اما در زمینه صادرات امکان تبلیغات مستقیم نیست اما با طراحی بخش ترجمه شده انگلیسی محصولات و همچنین استفاده از شهرت برند توانسته ایم نقش فعال و اساسی در این زمینه ایفا کنیم که تقریبا در تمامی زمینه ها بخش صادرات این سایت فعال است و در داخل کشور نیز سازمان ها و ارگان های خصوصی و دولتی نیز به صورت عمده به منظور تجلیل از کارمندان و پرسنل نمونه و یا افراد برگزیده جشنواره ها و همایش ها، مشتریان دائمی و همیشگی ما محسوب می شوند.

 

صادرات صنایع دستی

صنایع دستی اصیل ایرانی با توجه به فرمی که تولید می شوند کاربردهای گوناگونی دارند. به عنوان مثال در فروشگاه بازار تندیس، صنایع دستی را به شکل تندیس های نفیس و ارزشمند و با طراحی خاص و عمدتا در ترکیب با هنر نوین برشکاری چوب با لیزر تولید می کنیم که ارزش مادی و هنری آن بسیار بالاتر می رود.
حتی تندیس ها در این سایت امکان سفارشی سازی کامل و درج نام و نشان تجاری نیز دارند و به همین دلیل آنها را به بهترین گزینه برای هدایای تبلیغاتی تبدیل کرده و نیاز بازار داخلی را در مقابل کالاهای لوکس خارجی برطرف ساخته است.

گاهی اوقات نیز برحسب میزان تقاضا در بازار، صنایع دستی ایران به شکل ظروف مختلف مثل گلدان، قندان، بشقاب، کاسه، فنجان، سرویس چایخوری و شربت خوری، قاب و غیره تولید می گردند که تمامی محصولات فارغ از فرم و نوع، دارای شناسنامه تولید و ضمانت کیفیت کالا هستند. با توجه به جایگاه بلند و رفیع صنایع دستی ایران، که جزء سه کشور برتر دنیا محسوب می شود، صادرات این کالاها مزایای عمده ای خواهد داشت که قطعا با سرمایه گذاری و حمایت های بیشتر می توان مزایای بیشتری از آن استخراج کرد چرا که صنایع دستی بخاطر ماهیت و هویتی که در ابتدای مطلب توصیف کردیم، پتانسیل بی نهایتی برای اشتغال و درآمدزایی دارد:

 1. رونق بخش صادرات به معنای تقاضای بیشتر کشورهای خارجی برای خرید این محصولات مخصوصا به شکل تندیس است که در نتیجه آن درآمدزایی بیشتر شده و امکان اشتغال زایی بیشتر فراهم می گردد.
 2. با توجه به وجود نیروی بومی متخصص و هزاران علاقه مند و هنردوست در این زمینه هزینه تولید بسیار پایینی خواهیم داشت و لذا سود کلانی وارد خواهد شد.
 3. بهترین راه برای ترویج فرهنگ، تمدن و هنر این کشور، صنایع دستی ایران است که نه تنها درآمدزایی بالایی دارد بلکه بسیار ماندگار و نیکوست.
 4. تنوع بی نهایت محصولات به شکل تندیس و ظروف محدود به فرم و یا نوع صنایع دستی بکار رفته نیست بلکه طرح، نقش و رنگ بی نهایت متنوعی هم داریم که ترکیب آنها با یکدیگر نیز مجددا به تنوع آن خواهد افزود.
 5. رشد صادرات گویای استقبال کشورهای خارجی از این هنر است که به جایگاه ارزشمند آن پی برده اند که قدمت بیش از 5000 سال گواهی بر این مدعاست.
  سایت بازار تندیس به عنوان زیر مجموعه ای از بزرگترین شرکت فعال در زمینه صنایع دستی ایران به نام فروشگاه بازار مینا، در اقدام جدید خود تصمیم جدی مبنی بر افزایش صادرات و اشتغالزایی گرفته و در این زمینه تمامی صنایع دستی ایران رفته رفته به آن اضافه خواهند شد که با سرمایه گذاری و حمایت بیشتر از نهادها و مسئولین داخلی قطعا ما را در رسیدن به افزایش تولید و کالای ملی و حمایت از کسب و کار ایرانی کمک خواهند کرد.

بازار تندیس     BazareTandis.ir

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *