خرید صنایع دستی

زیورآلات میناکاری شده اصفهان

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری در دسته هنرهای میناکاری بسیار زیبا و بی نظیر است که لذت داشتن زیورآلات را با بهترین قیمت فراهم کرده است. این دسته از زیورآلات در سایت بازار تندیس همگی ساخت کارگاه های اختصاصی داخلی و زیر نظر برترین اساتید میناکاری اصفهان است که تضمین کننده کیفیت بسیار بالای محصولات و دوام و ماندگاری آنهاست که با قیمتی بسیار پایین تر از ارزش مادی و هنری واقعی آنها عرضه می شود.زیورآلات میناکاری یکی از انواع هنر میناکاری است چون همانطور که می دانید این هنر قابل اجرا بر روی طلا، نقره، برنج، مس و برنز می باشد که از بین این موارد برای مصارف عمومی و هدایای تبلیغاتی و تندیس ها از جنس مس برای میناکاری استفاده می شود و برای زیورآلات قطعا از طلا و نقره استفاده می گردد.

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری شده

مشتریان اصلی زیورآلات میناکاری شده خانم ها هستند که همیشه علاقه خاصی به زیورآلات دارند و از آن برای آراستگی و زیبایی ظاهری خود استفاده می کنند. با توجه به اینکه خرید طلا و نقره بسیار گران قیمت شده و قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده در مقابل تهیه زیورآلات دست ساز میناکاری رواج بسیار زیادی پیدا کرده است که در آنها از روکش طلا یا نقره استفاده می شود.امروزه ناگفته نماند که آقایان نیز برخلاف گذشته از زیورآلات صنایع دستی استفاده می کنند! البته توجه داشته باشید به دلیل جذابیت بسیار زیادی که زیورآلات میناکاری شده دارند، حتی برخی افراد که توان مالی بالایی نیز دارند خرید این دسته از زیورآلات طلا یا نقره را ترجیح می دهند.اگر بخواهیم تاریخچه این نوع از هنر میناکاری را بررسی کنیم قدمت آن به هزاران سال قبل از میلاد مسیح می رسد که در آن زمان طبقه اشراف و پادشاهان از آنها استفاده می کردند که حتی تا همین چند سال اخیر که از فلزات دارای روکش طلا و نقره استفاده نشده بود، مربوط به طبقه مرفه جامعه بود اما الان شرایط به نحوی که قدرت خرید آن برای اکثر مردم فراهم شده و با توجه به اینکه روکش طلا و نقره بر روی آنها قرار داده شده هیچ اتفاقی مثل افت کیفیت و یا تیرگی و سیاه شدن رخ نخواهد داد.

میناکاری روی زیورآلات

زیورآلات میناکاری در انواع مختلف مثل دستبند، گردنبند، انگشتر و غیره تولید می شوند که ارزش مادی و هنری بسیار بالایی دارد و قدمت این هنر به هزاران سال پیش باز می گردد. در چند سال اخیر میناکاری بر روی جواهرات مثل طلا و نقره به شکل ماشینی یا همان به کمک دستگاه نیز صورت گرفته اما قطعا زیورآلاتی که به کمک دست تولید شده باشد، از ارزش هنری و مادی بسیار بیشتر برخوردار است ضمن اینکه نقوش در آن بسیار بهتر شکل می گیرند و ایده و تفکر هنرمند میناکار بیشتر درگیر است تا در حین کار ایده های جدید بدهد.ضمنا زیورآلات دست ساز میناکاری همگی اثر استاد میناکار را دارند که یکی از نشانه های اصل بودن زیورآلاتی است که به فروش می رسند و خیال فروشنده را راحت می کند در صورتی که در نوع ماشینی چنین چیزی وجود ندارد و بجز اینکه از آشنا یا سایت معتبر خرید کنید، امکان تشخیص اصل از تقلبی یا مرغوب از نامرغوب بسیار سخت است.

 

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری به دو روش کلی تولید می گردند که در این قسمت به آموزش میناکاری زیورآلات می پردازیم:

 1.  میناکاری سرد:
  این نوع شیوه ساخت زیورآلات میناکاری بسیار زمانبر است و ارزش مادی بسیار بیشتری دارد. دلیل نامگذاری میناکاری سرد این است که در این تکنیک از گرمادهی در کوره خبری نیست و البته به دلیل ظرافت و دقت بسیار بالایی که مورد نیاز است هر تکه از جواهرات چند ساعت زمان نیاز دارد تا میناکاری بر روی آن تکمیل گردد.
  ابتدا هنرمند و استاد میناکار رنگ های مناسب دوقلو یا چند قلو را همراه با هاردنر یا سخت کننده ترکیب می کند که درصد اختلاط آنها را فقط اساتید با تجربه در این زمینه می دانند. سپس رنگ بدست آمده را باز هم در ضخامتی که تنها استاد میناکار از آن مطلع است روی جواهرآلات یا همان طلا و نقره کشیده می شود.
  برای اینکه کیفیت کشیده شدن رنگ بر روی زیورآلات میناکاری بسیار بالا باشد از ابزارهای نوک تیز ساده کمک گرفته می شود. ضمنا بسته به درخواست مشتری یا ذوق و سلیقه هنرمند و استاد میناکار، رنگ های مختلف با هم ترکیب می شوند تا آثار هنری بسیار زیبایی ایجاد گردد.
  با توجه به اینکه از سخت کننده استفاده شده کافیست تا 48 ساعت به آن فرصت دهید تا رنگ بر روی جواهر خشک شود تا پایدار و با ثبات گردد. این نوع شیوه تولید باعث می شود که زیورآلات دوام و ماندگاری بسیار بیشتری داشته باشند.
 2. میناکاری گرم:
  این روش مقداری پیچیدگی خاص خود را دارد. ابتدا پودرهای رنگی نرم و یکدست تولید می شوند و طبق نسبتی که فقط استاد میناکار از آن خبر دارد، به پودر، آب اضافه شده و کاملا مخلوط می شوند تا مایع غلیظی ایجاد گردد که بتوان برای میناکاری گرم جهت تولید زیورآلات میناکاری استفاده کرد.
  در مرحله بعدی مایع غلیظ رنگی بر روی زیورآلات کشیده شده و برای خشک شدن و تثبیت رنگ در دمای بسیار بالای کوره قرار داده می شود که شاید نیاز باشد تا 20 بار تکرار شود تا در نهایت استحکام و پایداری و براقی و شفافیت کامل را به دست بیاورد.
  این مرحله نیز بسیار مهم است چرا که مدت زمان لازم برای باقی ماندن در کوره، حرارت کوره و تعداد دفعاتی که باید به داخل آن برده شود فقط تجربی به دست می آید و کار هر کسی نیست لذا در برخی مواقع مشاهده می شود که نمونه های نامرغوب، پس از مدتی میناکاری آنها کم کم از بین می رود و یا شفافیت اولیه خود را از دست می دهند.

 

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری شده

خرید زیورآلات میناکاری

برای خرید زیورآلات میناکاری گزینه های زیادی وجود دارد که می توان از بین آنها انتخاب کرد که به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • انگشتر طلا و نقره میناکاری شده: این نوع زیورآلات بین خانم ها و آقایان مشترک می باشد. در خرید زیورآلات میناکاری از نوع انگشتر حتما باید به سایز دست و انگشت ها توجه کرد و همچنین طرح کلی که در دست شما نمود داشته باشد.
 • گردنبند و آویز طلا و نقره میناکاری شده: در خرید این دسته از زیورآلات میناکاری شده حتما دقت کنید که رنگ آن ثابت باشد تا زیبایی بخش میناکاری را از بین نبرد.
 • دستبند طلا و نقره میناکاری شده: به سایز مچ دست باید دقت کرد و اینکه حتما باید مقداری بزرگتر از سایز مچ دست باشد تا در اثر کشیده شدن بند آن پاره نشود و پوست را اذیت نکند.
 • گوشواره طلا و نقره میناکاری شده: گوشواره های میناکاری شده در طرح و مدل های بسیار متنوعی وجود دارند که زیبایی آن به صورت ست با دستبند بسیار عالیست.

زیورآلات میناکاری به دلیل اینکه در کوره حرارت می بینند و یا در روش میناکاری سرد از مواد بسیار مرغوب استفاده شده اند به هیچ وجه در اثر شستشو از بین نمی روند و فقط باید در تماس با مواد سفید کننده و آبلیمو نباشند.
نکته: در حال حاضر در سایت بازار تندیس زیورآلات میناکاری به شکل گوشواره و دستبند در طرح و مدل های مختلف و بسیار زیبا و با قیمت استثنایی به فروش می رسند که زیر ساخت آنها مسی است!
نکته: روش ساخت این دسته از زیورآلات به شکل میناکاری گرم است که هم برای طلا و نقره استفاده می شود و هم برای زیرساخت مس و دلیل اینکه از روش سرد استفاده نمی شود، پر شدن بازار از مواد بی کیفیت و نامرغوب است که نهایتا عمر و دوام میناکاری را به شدت کم می کند.

تمامی محصولات زیورآلات میناکاری که در سایت بازار تندیس به فروش می رسند از مس بسیار مرغوب و با درجه خلوص بسیار بالا ساخته شده اند که تمامی مراحل ساخت زیر نظر اساتید برتر میناکاری بوده و در انتها با تأیید آنها محصول روانه بازار می شود و امضای این اساتید نشانه کیفیت و مرغوبیت بالای این محصولات است.

 

زیورآلات میناکاری شده

زیورآلات میناکاری شده

قیمت زیورآلات میناکاری

قیمت زیورآلات میناکاری در سایت بازار تندیس با توجه به کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی که تولید شده اند، ظرافت و زیبایی نقاشی های میناکاری که استفاده گردیده و همچنین امضای اساتید معروف میناکاری، بسیار کمتر از ارزش مادی و هنری آنهاست.ضمنا با توجه به اینکه ساخت زیورآلات میناکاری در کارگاه های خصوصی و متعلق به همین مجموعه و زیر نظر اساتید انجام می گیرد و افراد واسطه حذف شده اند و شیوه عرضه و فروش به شکل مستقیم یعنی از تولید کننده به مصرف کننده است به همین دلیل بسیار پایینتر از سایر فروشگاه های فعال در این عرصه است.کلیه محصولات سایت بازار تندیس همراه با ضمانتنامه و گارانتی عرضه می شوند تا خیال مشتریان از بابت کیفیت ساخت راحت باشد. قیمت محصولات همانطور که گفته شد صرفا جهت رضایت شما عزیزان و کمک به توان خرید شما مشتریان همیشگی سایت بازار تندیس بسیار پایینتر از ارزش واقعی آنهاست تا همه بتوانند از این زیورآلات بسیار زیبا و بی نظیر استفاده کنند.تنها کافیست برای خرید به لیست محصولات مراجعه کنید تا در هر ساعتی از شبانه روز و هر روز هفته، حتی روزهای تعطیل، سفارش خود را ثبت نمایید تا با بسته بندی بسیار زیبا و شکیل در اسرع وقت برای شما مشتریان عزیز ارسال گردد. ضمنا لازم به ذکر است که سایت بازار تندیس مثل روال همیشه برای تمامی محصولات، تخفیف های ویژه نیز برای خرید عمده و همچنین مشتریان همیشگی خود در نظر گرفته است.برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر به شکل رایگان می توانید با همکاران واحد فروش ما از طریق شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید تا بهترین محصولات را خریداری نمایید.زیورآلات میناکاری زیبا و چشم نواز است، انواع گردنبند میناکاری طرح ختایی را می توانید در سایت فروشگاه مشاهده کنید.

 

بازار تندیس    bazaretandis.ir

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *