خرید صنایع دستی

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان

میناکاری ایران

میناکاری اصفهان از هنرهای دست ساز کشورمان است که علاقه مندان زیادی در داخل و خارج کشور دارد. تولیدات مینا کاری اصفهان بصورت کاملا اختصاصی در هر کارگاهی انجام شده و بر اساس سطح کیفیت در بازار فروخته می شود. از جمله محبوب ترین ظروف این هنر بشقاب میناکاری اصفهان است که افراد زیادی برای زیباسازی منازل و دفاتر کار از آن بهره می برند. همچنین فروش عمده میناکاری اصفهان به منظور هدایای تبلیغاتی اصفهان سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بدنبال مرغوبترین ظروف میناکاری هستید باید از برند های مطرح بازار خرید کنید. قیمت میناکاری اصل و با کیفیت نسبت به نمونه های بازاری بیشتر است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

میناکاری اصفهان شاخص ترین و بهترین نمونه هنر، فرهنگ، تمدن و اصالت ایرانی است که از هزاران سال پیش تاکنون در صدر صنایع دستی ایران قرار دارد که امروزه نه تنها به شکل انواع ظروف مختلف تولید و ساخته می شود، بلکه روش های تولید گوناگون، طرح و نقش های مختلف و کاربردهای متنوعی نیز از آن پدید آمده است که در این مطلب به آنها پرداخته ایم. از معمولا از گلدان و بشقاب مینا در ساخت انواع تندیس میناکاری استفاده می شود.

 

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان

مرغوبترین ظروف میناکاری

میناکاری اصفهان که اصالت این هنر نیز به این شهر باز می گردد به هنر آتش و فلز هم معروف است با قدمتی 5000 ساله شناخته شده ترین و شاخص ترین هنر اصیل ایرانی است که پس از رونق گرفتن در ایران و مخصوصا در اصفهان کم کم به شهرهای دیگر ایران نیز رسید که امروزه شاهد ساخت میناکاری در تهران و شیراز و سایر شهرها نیز هستیم.گسترش حضور میناکاری اصفهان به سایر شهرها توسط اساتید اصفهانی و یا شاگردان آنها صورت گرفت تا مردم سایر شهرهای بزرگ ایران نیز در تهیه این ظروف خوش نقش و زیبا مشکلی نداشته باشند که البته انگیزه گسترش آن به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم آن شهرها بود. خرید عمده صنایع دستی بر اساس تعداد و نوع محصول , شامل تخفیف می شود.

امروزه هنر میناکاری اصفهان نه تنها در ایران بلکه بواسطه صادرات قدرتمند و فعال در سایر کشورهای جهان نیز شناخته شده است که کشورهایی مثل اسپانیا، ایتالیا، عراق، پاکستان، آلمان، ترکیه و غیره از مشتریان اصلی آنها هستند.ابتدا میناکاری اصفهان روی مس انجام می شد که بهترین فلز برای ایجاد نقش و نگار محسوب می شود که اگر از درجه خلوص بالایی برخوردار باشد دوام و ماندگاری بسیار زیادی خواهد داشت و سالیان طولانی می توانید از آن در منزل، محل کار و سایر کاربردهایی که ذکر خواهیم کرد استفاده کنید.امروزه علاوه بر میناکاری روی مس، بر روی طلا و نقره یا به طور کلی جواهرات نیز انجام می شود. حتی در سال های اخیر شاهد ابداع جدیدی از هنر میناکاری بودیم که مهد آن شهر لالجین همدان است که در آن طرح و نقش های بسیار زیبای میناکاری را روی ظروف سفالی پیاده سازی می کنند.لذا هنر میناکاری اصفهان به شاخه های متعدد و به انواع مختلف تقسیم بندی شده و حتی از نظر فلز زمینه نیز تنوع بسیار خوبی دارد و به همین دلیل در کنار قدمت، دوام، زیبایی بی نظیر و کاربردهای متنوع، حقیقتا هنر میناکاری هنری کاملا بی رقیب و یکه تاز محسوب می شود.

 

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان چیست

در حال حاضر به روش های مختلفی ظروف میناکاری تولید می شوند که برای آشنایی بیشتر شما عزیزان به توضیح مختصر آنها می پردازیم:
– مینای حجره ای: در این نوع میناکاری به کمک سیم های برنجی نقوش خود را روی سطح فلز مشخص می کنند که تثبیت این سیم ها به کمک لحیم کاری است و سپس هر طرح به شکل حجره های مشخص تبدیل می گردد که دلیل نامگذاری آن نیز همین است. سپس به کمک رنگ های مخصوص میناکاری داخل آنها رنگ آمیزی شده و با کوره تثبیت رنگ صورت می گیرد. البته این روش تقریبا منسوخ شده است.

  • مینای نقاشی: به این نوع میناکاری مینای رنگ آمیزی شده هم گفته می شود که فرم رایج تولید میناکاری اصفهان است. در این شیوه ابتدا ورقه مسی را با مینا و لعاب مناسب پوشش می دهند و در کوره پخت لعاب صورت می گیرد سپس به کمک دو روش رنگ آمیزی با پودر (و سپس ترکیب آن با آب و گلیسیرین) و یا ترکیب پودر با عصاره اسطوخودوس و سپس رنگ آمیزی، آن را نقاشی می کنند.
    سپس مرحله پخت رنگ در کوره است تا کاملا تثبیت شود که مرحله بسیار مهمی است. لذا در این روش هم اساتید باید ذوق هنری و نقاشی بالایی داشته باشند و هم مهارت کافی در پخت میناکاری در کوره تا رنگ نسوزد یا سطح آن ترک برندارد.
  • میناکاری حکاکی: روش سومی هم برای تولید ظروف میناکاری اصفهان به نام میناکاری حکاکی وجود دارد که در اکثر موارد سفارشی است. ابتدا طرح و نقش روی ظروف حکاکی شده و با قلم مختص میناکاری داخل آنها رنگ آمیزی می شود و طبیعتا بخش های فرو رفته چون رنگ بیشتری می گیرند پس از پختن رنگ تیره تر و پر رنگ تری خواهند داشت. معمولا این روش برای میناکاری روی جواهرآلات است.

نکته: میناکاری مس و پرداز یا مس و نقاشی نیز هنر بسیار جدید و نوینی است که شاخه ای از میناکاری اصفهان شناخته می شود که مرغوب ترین اثر آن شاهین شیرازی است و بهترین ترکیب هنر میناکاری با نقاشی با قیمت های بسیار مناسب است. میناکاری مس و نقاشی نیز از هنرهای مورد پسند صنایع دستی ایران بوده که در سال های اخیر از استقبال خوبی در بین مشتریان برخوردار گشته است.
نکته: رنگ های میناکاری به صورت پودری یا مایع (پیش ساخته و آماده) در بازار موجود هستند که حتما باید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا بتوانید به کیفیت مورد نظر خود دست پیدا کنید. در غیر این صورت تمامی تلاش و زحمات شما به هدر خواهد رفت. ضمنا افراد حرفه ای و اساتید میناکاری از نوع پودری استفاده می کنند و برحسب تجربه غلظت و ترکیب مورد نظر را می سازند و انواع مایع بیشتر برای افراد مبتدی است که هنوز هنر ترکیب پودر رنگ میناکاری با نسبت مناسب را با آب و گلیسیرین یاد نگرفته اند.

 

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان

 

میناکاری اصفهان روی مس

میناکاری اصفهان برخلاف تولیدات اولیه خود که بیشتر جنبه تزئینی داشت و متعلق به طبقه اشراف و شاهان بود امروزه کاربردهای مختلفی پیدا کرده و تقریبا اکثریت مردم توان خرید میناکاری های مرغوب را دارند که البته فروشگاه بازار تندیس همیشه تلاش کرده تا با قیمت گذاری های بسیار مناسب، امکان خرید را برای همه فراهم کند. خرید میناکاری در تهران و شهرهای دیگر کشورمان از طریق سایت و بصورت کاملا آنلاین انجام می گیرد.

امروزه میناکاری اصفهان به شکل های مختلف تولید می شود که از جمله آنها می توان به؛
بشقاب میناکاری اصفهان، تابلو میناکاری اصفهان، گلدان میناکاری، قندان میناکاری، تندیس میناکاری، ست میناکاری و غیره اشاره کرد که از محصولات و سوغاتی های متنوع اصفهان میناکاری ظروف زبانزد خاص و عام است. در کنار تنوع زیاد در شکل، شاهد تنوع بی نظیری در طرح و نقش نیز هستیم به نحوی که هر یک از ظروف گفته شده را می توانید با یک نوع طرح و نقش منحصر بفردی سفارش داده و از سایت فروشگاه بازار تندیس خریداری کنید.از ظروف فوق هم می توانید به شکل تزئینی و دکوری برای منزل و هم می توانید از آنها به عنوان زینت بخش دکوراسیون داخلی محل کار استفاده کنید که انتخاب بسیار متفاوت و لوکسی است که برای خرید آنها نیاز به صرف هزینه های سنگین هم نیست.

حتی می توانید میناکاری اصفهان را در قالب تندیس خریداری کنید. تندیس های میناکاری که جامع ترین کلکسیون آن را می توانید در سایت بازار تندیس، زیر مجموعه وب سایت بازار تندیس خریداری کنید، هم قابلیت کاربرد به شکل تزئینی دارند و هم می توانید با چسباندن یا حک کردن نشان تجاری خود با لیزر در بخش پایه چوبی، به شکل هدایای تبلیغاتی شیوه نوین بازاریابی را با قیمتی بسیار مناسب تجربه کنید.امروزه حتی از هنر میناکاری اصفهان در تزئین لباس هم استفاده می کنند. مثلا دکمه های لباس، سگک، گل سینه، کیف، شال و غیره را مزین به میناکاری می کنند که جلوه و طراحی بسیار زیبایی دارد و هر نگاهی را مجذوب خود خواهد کرد.حتی می توان از هنر میناکاری اصفهان برای هدیه دادن به دوستان، آشنایان و عزیزان خود استفاده کنید و خیال خود را بابت هزینه های گزاف تهیه محصولات و کالاهای خارجی نیز راحت کرده و با صرف هزینه کمتر، بسته بندی بسیار زیبا همراه با تودوزی مخملی و با رنگ متضاد نسبت به ظرف میناکاری شده، هدیه ای نفیس و به یاد ماندنی کادو دهید.
حتی امکان خرید کادوهای مناسبتی نیز وجود دارد که بیشتر به شکل تندیس عرضه می شوند و می توانید نوشته خود را در بخش پایه چوبی به همراه جملات تبریک و غیره حک کنید که لذت تجربه واقعی هدیه ای ماندگار را به عزیزان خود تقدیم خواهید کرد.

 

خرید میناکاری اصفهان

امروزه فروشگاه های بسیار متعددی به شکل آنلاین و حضوری در سراسر ایران فعالیت دارند که مشغول فروش انواع ظروف و تندیس های میناکاری اصفهان هستند اما در این بین نمی توان با قطعیت گفت که تمامی آنها محصولات میناکاری با کیفیت و درجه 1 به فروش می رسانند.ابتدا باید در تشخیص جنس مرغوب از نامرغوب میناکاری تجربه و تخصص کافی داشته باشید در غیر این صورت از فروشگاهی خرید کنید که همراه با محصولات میناکاری خود، شناسنامه ساخت و ضمانتنامه کیفی کالا ارائه می کند و در صورت مشکل داشتن محصولات، تمامی هزینه های مرجوعی و ارسال مجدد کالا را تقبل خواهد کرد.فروشگاه بازار تندیس مفتخر است که توانسته در طی سالیان طولانی فعالیت خود در حوزه صنایع دستی ایران، با ارائه محصولاتی با کیفیت و درجه 1 و مرغوب، تحت نظر اساتید گرانقدر این هنر مثل استاد اسماعیلی و غیره، رضایت شما عزیزان را کسب کند.

شما عزیزان می توانید در هر زمان و هر روزی از سال، هر محصولی از میناکاری را به شکل تک و یا عمده خریداری نمایید و حتی به مناسبت های مختلف از تخفیفات بسیار خوب ما بهره مند شوید ضمن اینکه در ثبت سفارش به شکل عمده نه تنها می توانید در نقش و طرح آن تنوع ایجاد کنید بلکه از تخفیف های جداگانه ای برای خرید میناکاری اصفهان قیمت عالی دریافت کنید که خرید محصولات میناکاری را بیش از پیش مقرون به صرفه تر خواهد ساخت. همچنین می توانید از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان ما برای خرید میناکاری اصفهان استفاده کنید و پس از اطلاع پیدا کردن از ظروف میناکاری اصفهان با قیمت مناسب متناسب با هدف خود، اقدام به ثبت سفارش کنید.

ضمنا تمامی محصولات میناکاری اصفهان در فروشگاه بازار تندیس همراه با شناسنامه کامل ارائه می گردند که مشخصات کاملی از تاریخ ساخت، استاد سازنده، درجه مرغوبیت، وزن مس و نوع طرح و نقش در آن درج شده است. ضمنا گارانتی کیفی محصولات نیز به همراه آنان ارسال می شود تا خیالی راحت بابت دوام و ماندگاری آنها داشته باشید. با فروشگاه بازار تندیس لذت خرید هنر اصیل و ماندگار ایرانی – میناکاری اصفهان – را تجربه کنید.

 

بازار تندیس     BazareTandis.ir

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *