خرید صنایع دستی

فروش عمده میناکاری روی سفال

فروش عمده میناکاری روی سفال

فروش عمده میناکاری روی سفال به منظور تهیه هدایای تبلیغاتی برای شرکت های دولتی و خصوصی در نظر گرفته می شود.میناکاری روی سفال ترکیبی از صنایع دستی میناکاری و سفالگری است که هر کدام چندین هزار سال سابقه دارند و از هنرهای اصیل و با قدمت ایران محسوب می شوند و اکنون با ترکیب این دو هنر توسط اساتید میناکار لالجین همدان، میناکاری روی سفال یا میناکاری روی سفال برجسته پدید آمده است که فروشگاه صنایع دستی اصفهان به عنوان معتبرترین فروشگاه داخلی عرضه کننده انواع ظروف میناکاری شده روی سفال در کشور آماده خدمات رسانی است.

میناکاری روی سفال

میناکاری روی سفال از صنایع دستی ترکیبی و با اصالت زیاد ایران محسوب می شود که ابتدا در شهر لالجین همدان توسط اساتید میناکاری و سفالگری مطرح شد که اتفاقا تاکنون استقبال بسیار زیادی از آن به عمل آمده است به حدی که بسیاری از اساتید میناکاری و علاقه مندان، دوره های آموزشی حرفه ای آن را پشت سر گذاشتند و کارگاه های ساخت میناکاری روی سفال در اصفهان تأسیس کرده اند.
میناکاری روی سفال اصفهان تا حد زیادی از نظر کیفیت مشابه با میناکاری روی سفال لالجین همدان است. شاید برای کسانی که چندان با این حوزه آشنایی نداشته باشند و بیشتر آشنایی آنها در رابطه با میناکاری روی مس باشد، بپرسند که دقیقا میناکاری روی سفال چیست؟

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

فروش عمده میناکاری روی سفال

فروش عمده میناکاری روی سفال

میناکاری روی سفال چیست

میناکاری روی ظروف سفالی هنر نوپدیدی از میناکاری است که در آن نقش، رنگ و طرح های میناکاری روی سفال پیاده سازی می شوند که به خاطر ماهیت جنس سفال رنگ پذیری متفاوتی دارد و کیفیت و زیبایی طراح های آن متفاوت ولی بسیار چشم نواز و هنرپسند می گردد.توجه داشته باشید که انجمن هنری سفال و سرامیک لالجین همدان به دنبال اشتباهات رایج در استفاده از لفظ این تکنیک درخواست کرده هنرمندان، استفاده از الفاظی مثل «سفال میناکاری» و یا «میناکاری سفال» را کنار بگذارند چون از لحاظ هنری و ماهیتی اشتباه است و باید به آن «میناکاری روی سفال برجسته»، «میناکاری لعاب برجسته» یا «سفال لعاب برجسته» گفته شود تا به خوبی نشان دهنده شیوه انجام کاری آن باشد.

تاریخچه میناکاری روی سفال

قدمت ظروف میناکاری شده روی سفال را بهتر است به قدمت دو هنر تشکیل دهنده آن یعنی سفالگری و میناکاری نسبت دهیم هر چند پیدایش هنر میناکاری روی سفال به عنوان یکی از صنایع دستی ترکیبی چندان زیاد نیست و در گروه سایر صنایع دستی تلفیقی مثل مس و پرداز، الماس تراش و غیره قرار می گیرد.
پیدایش سفالگری به 8 هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد که قدیمی ترین شئ پیدا شده کاسه سفالی هخامنشی است که در موزه لس آنجلس آمریکا نگهداری می شود. میناکاری هم قدمت آن به حدود 5 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد که ابتدا بر روی ظروف نقره و طلا مخصوص درباریان و پادشاهان به عنوان وسایل زینتی انجام می گرفت و پس از آن جنبه کاربردی نیز پیدا کرد بر روی ظروف برنجی، برنز و مسی نیز گسترش پیدا کرد.

آموزش میناکاری روی سفال

با توجه به اینکه استقبال عموم مردم بومی شهرهای مختلف و گردشگران خارجی و داخلی از هنرهای صنایع دستی ترکیبی بسیار بیشتر از گذشته شده است و سفارشات عمده نیز بسیار رونق پیدا کرده اند، بسیار علاقه مندان به صنایع دستی مانند بانوان عزیز کشورمان، در خانه نیز به طور فعال مشغول انجام هنر میناکاری روی سفال هستند به نحوی که میناکاری روی سفال در خانه به وسیله امرار معاش آنان تبدیل شده است.با یکدیگر مراحل انجام میناکاری روی بشقاب سفال را بررسی می کنیم که برای شروع کار آموزش ساده تری دارد و برای مابقی ظروف می توانید متناسب با فرم ظرف مثل گلدان، قندان و غیره، شیوه کاری را تعمیم داده و تغییر دهید. شیوه انجام میناکاری روی سفال در خانه یا در کارگاه های میناکاری به شرح زیر می باشد:

 • مرحله اول: لوازم میناکاری روی سفال مثل سرامیک و سفال خام، سیاه قلم، شابلون، سمباده مخصوص، رنگ مخصوص میناکاری روی سفال، لعاب مخصوص میناکاری، قلم مو و غیره را باید خریداری نمایید که در فروشگاه صنایع دستی اصفهان میتوانید قلم مو و رنگ و لعاب مخصوص میناکاری روی سفال را خریداری نمایید و برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید لوازم از نوع مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • مرحله دوم: ظرف مورد نظر مثل بشقاب، قندان، گلدان و غیره را باید برای شروع کار انتخاب نمایید که برای شروع، بشقاب سفالی بهترین گزینه است تا اصول این کار را یاد بگیرید. با سمباده مخصوصی که خریداری کرده اید باید سطح ظرف را کاملا صاف و صیقلی کنید تا پس از طرح زنی و تثبیت رنگ، برجستگی و برآمدگی مشاهده نشود.
 • مرحله سوم: در این مرحله نوبت به بسترسازی می رسد یعنی باید نقطه مرکزی ظرف خود را پیدا کرده و خطوط منظم و صاف از 8 جهت بر روی آن رسم کنید تا بتوانید پس از آن شابلون را که دارای طرح مورد نظر شماست بر روی این خطوط قرار داده و طرح مورد نظر را رسم کنید. اکنون متوجه شدید که چرا بشقاب سفالی را برای آموزش میناکاری روی سفال ترجیح دادیم چرا که پیدا کردن تقارن و رسم خطوط و شابلون زنی در آنها به مراتب سختتر است و برای افراد مبتدی گزینه مناسبی برای شروع فرایند یادگیری و آزمون و خطا نیست.
 • مرحله چهارم: شابلون را بر روی خطوط بگذارید و با رنگ میناکاری روی سفال که به شکل پودر خریداری می کنید داخل هر طرح را پر کنید تا به ظرف سفالی انتقال داده شود. توجه داشته باشید که برای طرح و نقوش ریزتر باید دقت خیلی بیشتری به خرج داد تا رنگ و جوهر مختص میناکاری روی سفال از داخل طرح ها بیرون نزند. ضمنا توجه داشته باشید اگر رنگ و پودر خریداری شده نامرغوب باشد، پس از حرارت دیدن یا مدتی استفاده، رنگ طرح و نقش آن تیره رنگ یا کمرنگ خواهد شد.
 • مرحله پنجم: در این مرحله باید سیاه قلم بزنید تا مرز هر طرح پر رنگتر شود و لعاب موقع حرارت دیدن، کاملا ثابت باقی بماند. سیاه قلم ترکیبی از گرافیت و چسب است که برای طرح و نقش های ریز باید خیلی دقت و حوصله به خرج داد به همین دلیل می توانید از پمپ مخصوص میناکاری استفاده کنید که با نوک سوزنی خود، انتقال رنگ و سیاه قلم را خیلی ساده تر می کند. هر چقدر کاری که انجام می دهد ظریف تر باشد و به استانداردهای هنری نزدیکتر باشد، ارزش میناکاری روی سفال محصول شما بیشتر خواهد بود.
 • مرحله ششم: انتخاب رنگ در این مرحله است و مرحله بسیار مهمی محسوب می شود چون نباید ترکیب رنگ ها طوری باشد که بخشی از طرح های روی ظروف در طرح اصلی ظرف گم شوند ضمن اینکه باید از غلظت مناسب لعاب استفاده کنید و انتقال لعاب را می توانید به کمک پمپ سر سوزنی انجام دهد.
 • مرحله هفتم: آخرین مرحله میناکاری روی سفال نیز حرارت دادن در کوره است که باید بسته به تعداد و سایز ظرف، نوع لعاب و غیره میزان دمای کوره و مدت زمان حرارت دیدن مشخص شود. در این مرحله برای تثبیت رنگ و لعاب در کوره و ذوب نشدن آنها از فِرِد یا دانه های شیشه ای ریز استفاده می شود.

توجه داشته باشید که موقع خرید لوازم میناکاری روی سفال مخصوصا خرید رنگ میناکاری روی سفال باید دقت زیادی داشته باشید چون با رنگ میناکاری روی مس کاملا متفاوت است.

 

فروش عمده میناکاری روی سفال

فروش عمده میناکاری روی سفال

 

چرا خرید میناکاری روی سفال را توصیه می کنیم؟

کسانی که از طرفداران سابق و قدیمی میناکاری روی مس باشند شاید از خود بپرسند که چرا باید به جای خرید ظروف میناکاری شده روی مس به دنبال خرید ظروف سفالی میناکاری شده باشند؟ به همین دلیل لازم به ذکر است که هر کدام از صنایع دستی ایران، ارزش هنری خاص خود را دارند و از لحاظ حرفه ای گری و اخلاقی نباید آنها را با هم مقایسه کرد و به همین دلیل امروزه شاهد رونق بسیار زیاد و استقبال بی نظیری از میناکاری روی سفال در کنار میناکاری روی مس هستیم.برای خرید عمده میناکاری روی سفال با قیمت ارزان می توانید با همکاران واحد فروش تماس بگیرید.

دلایل خرید ظروف میناکاری روی سفال عبارتند از:

 • طرح و نقش هایی که برای میناکاری روی سفال استفاده می شود بیشتر است.
 • تنوع رنگ برای ظروف سفالی بیشتر از ظروف مسی است و از این لحاظ زیبایی بیشتری دارد.
 • قیمت صنایع دستی میناکاری روی سفال کمتر از ظروف مسی میناکاری شده است.
 • جنبه کاربردی هم دارند و در صورت آسیب دیدن ضرر مالی زیادی نمی بینید.
 • برای زنان خانه، یادگیری و کسب درآمد از میناکاری روی سفال به مراتب راحتتر از میناکاری روی مس است که می توانند با رعایت استانداردهای هنری به فروش خوبی برسند.
 • تندیس و هدایای تبلیغاتی میناکاری روی سفال، مورد استقبال اکثر شرکت های خصوصی و دولتی و سازمان های مختلف بوده که به دلایل گوناگون، سفارشات عمده ثبت کرده و از مشتریان دائمی فروشگاه صنایع دستی اصفهان هستند.
 • برای تزئین دکوراسیون داخلی منزل و محل کار گزینه بسیار عالی هستند چرا که علاوه بر زیبایی زیاد، هزینه زیادی هم بابت آن نمی پردازید.

نکات خرید ظروف میناکاری شده روی سفال
در حال حاضر ظروف میناکاری روی سفال که در اصفهان تولید می شوند سطح کیفیت بسیار بالا و نزدیک به محصولات لالجین همدان را دارند و همگی آنها در فروشگاه صنایع دستی اصفهان همراه با شناسنامه ساخت و ضمانت کیفیت کالا به فروش می رسند. با این حال حتما موقع خرید حضوری موارد زیر را به عنوان راهنمای خرید چک کنید یا از فروشگاهی خریداری نمایید که امکان مرجوعی کالای آسیب دیده و نامرغوب را فراهم کرده باشد:

 • محصولات میناکاری روی سفال نباید ترک یا لب پریدگی داشته باشند.
 • حتما همراه آنها شناسنامه ساخت محصولات به عنوان ضمانت کیفی و اورجینال بودن ارسال گردد.
 • در صورتی که قصد دارید از آنها استفاده کنید دقت داشته باشید که برای مقاومت بالای آن در مرحله آخر میناکاری روی سفال، سطح داخلی را با پلی استر می پوشانند.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان

فروشگاه صنایع دستی اصفهان در زمینه فروش میناکاری روی سفال یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه های کشور است چرا که تنوع محصولات میناکاری آن بر روی ظروف سفالی بسیار بالاست و شما مشتریان عزیز بسته به سلیقه خود می توانید میناکاری روی سفال شکلات خوری، بشقاب و گلدان سفالی میناکاری شده، تندیس و هدایای تبلیغاتی میناکاری روی سفال و غیره را به شکل تک و عمده با قیمت بسیار مناسب و تخفیف های ویژه خریداری نمایید.فروشنده عمده سفال مینا کاری به همراه دیگر محصولات صنایع دستی از سایت براحتی امکان پذیر است. در فروشگاه صنایع دستی اصفهان، میناکاری روی سفال قیمت به مراتب پایینتری نسبت به سایر فروشگاه های داخلی دارد و دلیل آن در اختیار داشتن کارگاه های اختصاصی است که زیر نظر و مدیریت مستقیم این مجموعه و اساتید برتر میناکاری روی سفال فعالیت دارند که با عرضه مستقیم و حذف افراد واسطه، قیمت نهایی را بسیار پایین آورده است.شما هنردوستان و علاقه مندان به صنایع دستی ایران مخصوصا میناکاری روی سفال می توانید جهت دریافت راهنمایی بیشتر و اطلاع از تخفیف های ویژه به دنبال خرید عمده ظروف میناکاری شده روی سفال با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید و از مشاوره رایگانی که در نظر گرفته شده بهره مند شوید.میناکاری روی سفال با کیفیت بسیار بالا و قیمت بسیار مناسب، جهت استفاده و تزئین، فروشگاه صنایع دستی اصفهان.

 

بازار تندیس    BazareTandis.ir

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *